szamba ekologiczne wielkopolska

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach dostatku i również nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej istotną myślą staje się problem utylizacji wszelakiego typu odpadów. Choć komunalne kanalizacje są poprawnym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał potrzebować opcji, które pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług działających już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z jakich specjalnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. Jeszcze są jednak miejsca, do których takie systemy kanalizacji nie dochodzą, dając pole dla alternatyw.

I wśród nich mamy dużo rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obciążonych sporymi wadami, jest szambo. Jest również możliwość zorganizowania tzw. przydomowej oczyszczalni ścieków. Kiedy analizujemy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno zasadnicze pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
szamba ekologiczne wielkopolska
Oczyszczalnia ekologiczna, zwana także drenażową, jest opcją zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak sporej ilości miejsca, z uwagi na niezbędność instalacji rur drenujących, a zatem angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni ,a także trudnych gruntów sprawdzą się lepiej biologiczne oczyszczalnie.Możliwość komentowania jest wyłączona.