Okna pcv Kraków

Przewagi okien PCV

Materiał z jakiego współcześnie zbudowane są okna które mamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Słynne plastiki praktycznie w 100% wyparły już konstrukcje z drewna. Jakie są niemniej jednak najogromniejsze zalety które okna pcv mają nad starymi, właściwymi drewnianymi ramami.
Pierwszą a przy tym najistotniejszą cechą jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz lub śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie musimy się troskać o wygląd naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, albowiem budowa pod nią zostaje zachowana. Oczywiście, jeśli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną trudno zagwarantować, że okna po roku czy też dwóch będą w świetnej formie. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, nie sposób oprócz ram nie uwzględnić także szyb, które są aktualnie gromadzone w oknach. Okna PCV mają często 2 bądź 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. Ażeby zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych też decydowano się na ten zabieg, aczkolwiek przerwy były o wielo większe, a szyby w znacznym stopniu słabsze. Nierzadko można było zauważyć na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie skutkowały koniecznością wymiany szyby.
Jeśli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy też znacznie na ogrzewaniu. Ten rodzaj jest w dużej mierze szczelniejszy od okien drewnianych. Nie musimy stosować ponadplanowego uszczelnienia ram, aby nie czuć hulającego po domu wiatru.
Jedyną wadą tych okien jest cena jaką wypada ofiarować na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a po wielokroć także z kuciem w ścianie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.